Tereny zielone wokół mieszkania

Tereny zielone wokół mieszkania

Kupno mieszkania to ważna decyzja, z którą nie należy się śpieszyć. Szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy wybrana nieruchomość rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania pod każdym względem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nabycie mieszkania do czegoś nas zobowiązuje. Prawdopodobnie będziemy w nim mieszkać przynajmniej przez kilka czy kilkanaście lat. A niekiedy nawet całe życie. To między innymi dlatego właściwy wybór jest tak bardzo w cenie. Poszukując mieszkania zwracamy oczywiście uwagę na milion szczegółów, jednak tak naprawdę niektóre z nich są bardziej ważne. W cenie jest na przykład lokalizacja, dzięki której możemy poczuć się w nowym miejscu komfortowo i bezpiecznie. To, w jakim miejscu położone jest mieszkanie czy dom, okazuje się niezwykle istotne dla rodzin z małymi dziećmi. Które lokalizacje cieszą się zatem największą popularnością? Dlaczego okolica terenów zielonych tak bardzo wpływa na komfort mieszkania?

Tereny zielone a osiedla podmiejskie

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem – przede wszystkim ze względu na lokalizację – cieszą się osiedla podmiejskie. Na zakup nieruchomości mieszczącej się za miastem decydują się przede wszystkim wspomniane już wcześniej rodziny z małymi dziećmi. Wśród kupców nie brakuje również młodych par, starszych małżeństw czy osób propagujących aktywny i zdrowy styl życia. Nie ma w tym fakcie niczego dziwnego. Na osiedlach podmiejskich możemy poczuć się naprawdę komfortowo. Świeże powietrze, cisza oraz rozległe tereny zielone przyciągają kolejnych interesantów. Wpływają nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie nowych lokatorów.

Parki w centrum dużego miasta

Jeśli deweloperzy decydują się inwestować w nieruchomości położone w samym centrum miasta, bardzo ostrożnie wybierają przy tym potencjalną lokalizację. Lokalizacja w centrum ma niestety swoje minusy – duży tłok, hałas i zgiełk mogą to tylko niektóre przykłady, które mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych mieszkańców. Ewentualne wady trzeba zatem zastąpić zaletami. Staje się to stosunkowo proste, ponieważ władze miasta także niechętnie akceptują duży ruch samochodowy w centrum. Zamiast ruchliwych ulic pojawiają się tam place zabaw dla dzieci i rozległe parki. To właśnie w takie lokalizacje „celują” obecnie firmy deweloperskie. Jeśli chodzi o mieszkania Winogrady Poznań to przykład ciekawej lokalizacji w sercu dużego miasta.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Tereny zielone są bardzo ważne w kontekście przygotowywanej nieruchomości mieszkalnej na sprzedaż. Warto jednak pamiętać, że w cenie jest również szeroko pojęte bezpieczeństwo. Nawet jeśli osiedle deweloperskie jest wybudowane za miastem, z dala od ruchliwych ulic, deweloper decyduje się ogrodzić nowoczesne budynki w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców (szczególnie tych najmłodszych).

Obecność terenów zielonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zamieszkania okazuje się bardzo istotna. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście zabudowania podmiejskie, jednak mimo wszystko w cenie są również nieruchomości zlokalizowane w pobliżu parków i placów zabaw dla dzieci.

Comments are closed.