Tłumacz przysięgły tylko osobiście!

Tłumacz przysięgły tylko osobiście!

Obecnie tłumaczenia niektórych dokumentów można dokonać online, czyli wysyłając je w formie elektronicznej przez Internet do odpowiedniego biura tłumaczeń, które się tym zajmuje. Niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe rozwiązanie. Gdy chodzi o tłumaczenia techniczne czy też zwykłe, jak najbardziej droga internetowa jest do naszej dyspozycji. Jeśli jednak chodzi już o tłumaczenia przysięgłe, wtedy trzeba będzie znaleźć biuro, które oferuje je w naszej okolicy, ponieważ w tym przypadku dokumenty muszą być do niego dostarczone przez nas osobiście.

Dlaczego?

Przede wszystkim tłumacz przysięgły musi dokonać na nich stosownych adnotacji, dzięki którym poświadczy on prawdziwość tłumaczenia oraz jego prawidłowość, ponieważ w przeciwnym przypadku przekład nie miałby znaczenia, na przykład w sądzie czy też podczas składania dokumentów, ponieważ często tłumaczy się różnego rodzaju świadectwa, dokumenty sądowe, prawnicze, wszystkie te, które są najwyższej rangi. Przez Internet takiego tłumaczenia niestety nie dokonamy, ponieważ, tak jak zostało powiedziane, tłumacz musi przystawić na nim pieczątkę oraz je poświadczyć.

Jak znaleźć tego rodzaju biuro tłumaczeń, które oferuje tłumaczenia przysięgłe? Na szczęście nie jest to trudne, wystarczy tylko kilka chwil, aby móc je zlokalizować właśnie przez Internet, wchodząc chociażby na stronę internetową http://www.edeka.com.pl/kontakt. Dzięki temu zobaczymy, czy w naszej okolicy znajduje się jakieś biuro, w którym będzie pracował tłumacz przysięgły specjalizujący się w danym języku obcym. Gdy chodzi o angielski, niemiecki, francuski czy rosyjski, a także inne popularne języki, wtedy nie powinno być żadnego problemu, ale jeżeli chodzi już o języki pozaeuropejskie, wtedy trzeba będzie nieraz pojechać do innego miasta, aby zlecić tam tłumaczenie.

Niemniej jednak nie mamy innego wyjścia, gdy jest nam potrzebny dokument przetłumaczony pod przysięgą. Jeżeli chodzi o ceny tego rodzaju usług, to są one zróżnicowane, ale ogólnie droższe od normalnych tłumaczeń, więc trzeba o tym pamiętać. Jeśli szukamy najniższych cen, wówczas powinniśmy skorzystać z sieci.

Comments are closed.