Strajki i protesty pracowników sklepów wielko powierzchniowych

W kanałach informacyjnych wszystkich stacji telewizyjnych w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno na temat protestów pracowników sklepów wielko powierzchniowych. Pracownicy protestują ponieważ uważają, że największe w Polsce parki handlowe oraz sieci supermarketów wykorzystują ich.

Postulaty strajkowe dotyczą przede wszystkim płac, które zdaniem strajkujących pracowników są zbyt niskie. Po drugie w stronę dyrekcji największych sieci handlowych w Polsce płyną również zarzuty dotyczące pracy w nadgodzinach oraz upokarzania pracowników marketów. Pracownicy wielkich nieruchomości handlowych zazwyczaj nie uświadamiają sobie kosztów związanych z prowadzeniem działalności.

Okazuje się, że z uwagi na proces określany jako komercjalizacja obiektów handlowych protesty pracowników jednego marketu wywołały w pracownikach innych marketów chęć do przyłączenia się do strajku. Percam szacuje, że do strajku przystąpić może nawet kilkanaście tysięcy pracowników sklepów wielko powierzchniowych. Zdaniem pracowników supermarketów praca jaką wykonują nie jest należycie wynagradzana. Nieruchomości takie jak obiekty handlowe lub sklepy wielkopowierzchniowe zatrudniają często po kilkaset osób w wielu działach i departamentach.

Co więcej pracownicy spotykają się bardzo często z wyrazami nie życzliwości ze strony przełożonych, a nawet pogardliwego zachowania. Przykładem może być tutaj jedna z sieci hipermarketów, której kierownictwo oczekiwało od pracowników mających potrzebę wyjścia do toalety, aby stanąć na niebieskiej kropce w wyznaczonym miejscu marketu.

Zostaw komentarz