Świetliki dachowe Velux

Świetliki dachowe Velux

Jeśli świetliki dachowe ceny to temat, który Cię aktualnie interesuje, bardzo dobrze trafiłeś. Otóż artykuł ten poświęcony jest właśnie temu zagadnieniu. Konkretnie zajmiemy się świetlikami zarówno do dachów płaskich, jak i skośnych, firmy Velux.
Zacznijmy jednak od tego, że świetliki dachowe ceny to najskuteczniejszy, często jedyny możliwy sposób na doświetlenie naturalnym światłem pomieszczeń, gdzie nie ma możliwości montażu okien pionowych lub dachowych, a także tam, gdzie okazały się one być niewystarczającym źródłem światła.
Tunele do dachów płaskich.
1. Tunel elastyczny TCF do dachów płaskich. Przeznaczony jest on do montażu na dachach płaskich, gdzie odległość do sufitu wynosi od 0.2 metra do 0.9 metra. Jego średnica równa jest trzydziestu pięciu centymetrom. Element dachowy ma wymiary pięćdziesiąt dziewięć cm na pięćdziesiąt dziewięć centymetrów. Składają się na niego element wykonany z PCW oraz akrylowa kopuła. Należy wspomnieć także o tym, iż świetlik ten jest dostępny w komplecie z ramą izolacyjną, która jest wykonana z poliwęglanu. Świetliki dachowe ceny są bardzo proste w montażu.
2. Tunel sztywny TCR do dachów płaskich. Należy montować go na dachach, gdzie minimalna odległość od sufitu wynosi 0.8 metra, a maksymalna nawet 6 metrów. Początkowa wersja tunelu ma 1.7 metra długości, jednak można wydłużyć go do 6 metrów. Można to wykonać z pomocą zestawów zawierających elementy przedłużające ZTR i kolanka wyprofilowane pod kątem 45°. Tunel, jak w przypadku poprzedniego, ma średnicę równą 35 centymetrom. Wyłożony został lustrzaną powłoką refleksyjną, która odbija nawet 98% światła. Dzięki temu do pomieszczenia dociera go wyjątkowo dużo.
Tunele do dachów skośnych.
1. Tunel elastyczny TWF/TLF. Należy montować go na dachach skośnych, gdzie odległość do sufitu graniczy między 40 centymetrami i 2 metrami. Tunel ma długość równą dwóm metrom i średnicę równą trzydziestu pięciu centymetrom. Element dachowy został wzbogacony skrzydłem okiennym, które jest wyjmowane. Okno zbudowane jest z czteromilimetrowego szkła hartowanego, co zwiększa jego odporność na uszkodzenia. Szyba od strony dachu została pokryta powłoką, dzięki której nie brudzi się zbyt szybko i łatwo, a także jest łatwo zmywalna. Świetliki dachowe ceny Velux TWF i TLF dostępne są z matową ramą izolacyjną, wykonaną z poliwęglanu.
2. Tunel sztywny TWR/TLR. Przeznaczony jest do montażu na dachach skośnych, gdzie odległość od sufitu wynosi od 90 centymetrów do 6 metrów. Tunel ten może może mieć długość 6 metrów, choć początkowo ma zaledwie 1.7 metra, a jego średnica równa jest 35 centymetrom. Przedłuża się go za sprawą specjalnych zestawów, na które składają się elementy przedłużające ZTR oraz wyprofilowane pod kątem 45° kolanka. Wnętrze tunelu pokryte jest lustrzaną, refleksyjną powłoką, która odbija 98% światła. Tak, jak w przypadku wyżej opisywanych, świetliki dachowe ceny TWR/TLR są bardzo łatwe w montażu. Skrzydło okienne zamontowane w elemencie dachowym jest wyjmowane i zbudowane z hartowanego szkła.
velshop

Comments are closed.