Walizki  i torebki bezpieczne w podróży

Walizki i torebki bezpieczne w podróży

Ze względu na to, że coraz częściej kradzieżom padają kobiety, producenci galanterii i dodatków wpadli na pomysł stworzenia torebki, która byłaby w stanie oprzeć się wszelkiego rodzaju przecinaniom, odrywaniom i wyszarpywaniom. Na rynek trafiły zatem pancerne torebki, których nie powstydziłby się nawet James Bond. Ich paski wzmocnione są linkami, których nie da się przeciąć bez użycia specjalistycznych narzędzi, posiadają zestaw zabezpieczeń w postaci dodatkowych kieszeni na zamki i szyfry, dodatkowe paski, które można przypiąć do którejś z części garderoby oraz korpus wykonany z materiału, którego nie da się rozciąć czy wyszarpać.

Ze względu jednak na to, że dostępne w sprzedaży modele nie cieszą oka swoją wizualnością, niewiele kobiet decyduje się na ich zakup i regularne stosowanie. Panie muszą więc koncentrować swoja uwagę na przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa i prewencyjnie unikać potencjalnego zagrożenia. Bezpieczne torebki mogą być jednak cennym nabytkiem, zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się w podróż i zależy nam, żeby cenniejsze przedmioty były maksymalnie zabezpieczone. Wiadomo oczywiście, że nic nie jest w stanie zastąpić nam zdrowego rozsądku, okazuje się jednak, że nawet najbardziej przezorni pasażerowie czy turyści nie są w stanie całkowicie uchronić się przed podstępnymi złodziejami. Sytuacja z francuskiego podwórka sprzed kilkunastu miesięcy pokazała wręcz, że nawet nie trzeba być turystą, żeby można było paść ofiarą kradzieży. Przekonał się o tym…szef paryskiej policji, który stracił swój telefon komórkowy wdając się w pogawędkę z sympatycznym młodym człowiekiem, który w metrze podawał się za ankietera. Policjant został ośmieszony, jednak cała sytuacja wyraźnie pokazuje, że nikt nie powinien czuć się bezpiecznie. Jak jednak można się ochronić przed kradzieżą?

zielona torebka podróżnaPrzede wszystkim być czujnym. Złodzieje upodobali sobie wyjątkowo szczególnie miejsca, w których jest zawsze dużo ludzi – pociągi, metra, autobusy miejskie, tramwaje oraz imprezy masowe – nie tylko dlatego, że w tłumie łatwiej się ukryć i pozostać anonimowym, ale także dlatego, że bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem jest na tyle bliski, że nie reagujemy na wszelkie próby dotyku czy ocierania się zakładając, że jest to zjawisko całkowicie normalne w skupisku ludzi. Złodzieje sprytnie to wykorzystują badając wcześniej swoją ofiarę i testując jej reakcje na zewnętrzne bodźce. W pojazdach komunikacji miejskiej złodzieje rzadko kiedy „pracują” indywidualnie. Zwykle na ich sukces składa się działanie kilku osób – zwykle czterech. Jedna – najbardziej doświadczona – „bada” ofiarę, czyli sprawdza, czy się obraca, pilnuje swojego bagażu oraz czy zachowuje czujność, druga – najbardziej zwinna – dokonuje kradzieży, trzecia stoi na czatach, natomiast czwarta przechwytuje skradziony towar, szybko oddalając się z miejsca kradzieży.

Warto więc wiedzieć, że swojego bagażu powinno się pilnować jak oka w głowie. Zdejmować z ramion plecaki, torebki trzymać przed sobą albo na kolanach i regularnie na nie spoglądać. Jeżeli będziemy wyjątkowo ruchliwi i ciekawi tego, co dzieje się wokół nas jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko stania się potencjalną ofiarą złodzieja. Podobnie powinniśmy zachowywać się w podróżach na dłuższe dystanse, przede wszystkim w pociągach. Zwykle zaleca się siadanie do przedziału z osobami starszymi, które wzbudzają większe zaufanie, jednak nawet to nie jest w stanie dać nam gwarancji,że ktoś nie wykorzysta chwili naszej nieuwagi. Najlepiej byłoby nie zasypiać w takich miejscach, jednak nie zawsze jest to możliwe – zwłaszcza wtedy, kiedy przed nami kilkunastogodzinna podróż na drugi koniec kraju. W takich sytuacjach walizki cennymi rzeczami czy torebki z dokumentami warto mieć pod głową albo pod swoim ciałem, częściowo zabezpieczając bagaż przed złodziejami. Dobrze jest także rozkładać ważniejsze dokumenty czy gotówkę na powierzchni całego bagażu. Najgorsze co można zrobić, to wszystko trzymać w jednym portfelu. Kiedy zostaniemy bez walizki czy torebki, zostaniemy także bez gotówki oraz dokumentów tożsamości i kart płatniczych, dlatego też dobrze dokumenty, bilety czy wizy wcześniej sobie skserować, a pieniądze porozkładać równomiernie po schowkach i kieszonkach walizki i torebki oraz części garderoby.

Producenci starają się robić wszystko, żeby ich produkty były maksymalnie solidne i bezpieczne, jednak nawet najbezpieczniejsza walizka nie jest w stanie zastąpić naszej czujności oraz zdrowego rozsądku. Dobrze więc wcześniej przygotować się na ewentualność kradzieży i starać się uchronić przed „wytypowaniem na ofiarę” złodzieja. Warto pamiętać, że szczególnie skomplikowaną podróż mają z kolei młode mamy. Pod adresem http://torebkidamskie.org/torebki-damskie/16-damskie-torebki-dla-mam znajdziemy informacje na temat najpraktyczniejszych toreb przeznaczonych dla mam oraz ich dzieci.

Comments are closed.