Szampony Biolage

Szampony Biolage

Zdrowe, lśniące włosy to prawdziwa ozdoba każdej kobiety. Często jednak nie dbamy o nie w odpowiedni sposób – często je farbujemy, suszymy i poddajemy zabiegom stylizacyjnym. Co zrobić, aby przywrócić zniszczonym pasmom naturalny blask?

Przyczyny zniszczenia pasm

Najczęstszą przyczyną zniszczenia naszych włosów jest niszczenie ich zabiegami rozjaśniania, farbowania oraz niewłaściwą stylizacją. Prawie każda z nas suszy włosy gorącym powietrzem z suszarki, prostuje je i stosuje różne produkty do stylizacji. Skutkiem takich zabiegów pasma stają się matowe, suche, a włosy szybko się łamią i wypadają. Często przyczyną ich osłabienia jest także niewłaściwa dieta w której brakuje składników odżywczych. W jaki sposób możemy pomóc naszym włosom?

Akcja – regeneracja

Regenerację należy zacząć drastycznych środków. Przesuszone włosy należy obciąć lub przynajmniej przyciąć ich przesuszone końcówki, to pozwoli naszym pasmom się zregenerować. Po drugie powinniśmy przeanalizować stosowane przez nas na co dzień kosmetyki – szampon, odżywkę i maskę do włosów. Zamiast starych preparatów, które zawierają szkodliwe dla włosów składniki i parabeny, warto wybrać takie kosmetyki, które zapewnią nam efekt dogłębnej odbudowy. Szampony Biolage dla włosów uwrażliwionych Biolage Advanced KeratinDose Shampoo, to świetne rozwiązanie dla zniszczonych pasm, ponieważ dzięki zawartości keratyny i jedwabiu skutecznie uzupełnia braki w strukturze włosa, wygładza pasma i nadaje im pięknego, zdrowego blasku. Uzupełnieniem tej naturalnej kuracji są odżywka, maska i spray odbudowujący, które pozwalają zadbać o nasze włosy na każdym poziomie. Odżywka Biolage Advanced Keratindose oprócz profesjonalnego odbudowania pasm pomaga także skutecznie zabezpieczyć pasma przed ponownymi uszkodzeniami, a spray dzięki lekkiej formule nie obciąża włosów i sprawia, że nie puszą się one, nie elektryzują i nabierają pięknego, lśniącego połysku.

Warto także przeanalizować nasze rytuały pielęgnacyjne. Włosy powinnyśmy czesać od końcówek, a dopiero później kierować się ku górze, najlepiej przy pomocy miękkiej szczotki do włosów, która ograniczy ich wyrywanie. Myjąc włosy należy ostrożnie dozować szampon do włosów, najlepiej rozpuścić go nieco w wodzie i taki roztwór nałożyć na skalp. Maseczki i odżywki należy stosować tak, jak zaleca producent, warto przestrzegać tych zasad, aby uzyskać optymalne efekty.

Jeżeli rano lub wieczorem mamy więcej czasu nie suszmy włosów suszarką, pozwólmy im wyschnąć naturalnie. Jeżeli jednak musimy użyć suszarki spsikajmy włosy wcześniej kosmetykiem temoochronnym, który uchroni włosy przed wpływem gorącej temperatury. Ograniczmy także stosowanie kosmetyków stylizacyjnych – pianek, lakierów, gum, nasze włosy z pewnością będą nam wdzięczne.

Dogłębna regeneracja

Uzupełnieniem każdej regeneracji powinna być odpowiednia suplementacja i zmiana nawyków żywieniowych. Osoby borykające się z problemami z łamiącymi się, suchymi włosami powinny wprowadzić do swojego menu minerały i witaminy, zwłaszcza cynk, miedź i krzem, które znajdziemy w orzechach, migdałach, pestkach dyni, czy słonecznika. Sprzymierzeńcami w walce o piękne włosy są także owoce i warzywa , zwłaszcza te pomarańczowe, żółte, zielone i czerwone. Polecane są szczególnie pomidory, brokuły, sałata, marchew, szczypiorek, koperek, natka, marchew. Warto wprowadzić je do swojej diety na stałe.

Comments are closed.