Żurawie i manipulatory w akcji

Żurawie i manipulatory w akcji

Praca w różnego rodzaju fabrykach wiąże się z przenoszeniem obiektów z miejsca na miejsce w sposób, który bez wątpienia wymaga zaangażowania albo mięśni pracownika, albo jakichś specjalistycznych urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej, które proces ten wspomogą swoją pracą. Do tej pory najczęściej wykorzystywane były w tym celu żurawie, wyciągarki, czy też dźwigi, które spełniały swoje zadanie w podstawowym jego rozumieniu, jednakże nie w każdej sytuacji. Kilka lat temu pojawiły się bowiem na rynku manipulatory przemysłowe, które z powodzeniem zastąpić mogą żurawie i inne tego typu urządzenia w procesie transportu bliskiego każdego niemal urządzenia, czy też obiektu, który trzeba przenieść z miejsca na miejsce. Przepływ surowców, czy też produktów w fabryce jest bardzo ważny, w związku z tym zastąpić żurawie manipulatorami przemysłowymi, oznacza to samo, co zwiększyć wydajność oraz bezpieczeństwo pracy na bardzo dużą skalę. Jak to jest możliwe? Otóż żurawie, nawet te z napędem elektrycznym nie umożliwiały tak dokładnego i precyzyjnego zarządzania przenoszonym na małe odległości obiekty. A w wielu przypadkach potrzebna jest przecież precyzja, której żurawie same w sobie zapewnić nie są w stanie. W związku z tym, manipulatory przemysłowe zostały oparty o tak precyzyjny system pneumatyczny, który umożliwia pracownikowi pełną kontrolę nad przenoszonym obiektem.

Różne rodzaje chwytaków, których żurawie nie posiadały, dają manipulatorowi przemysłowemu obsługiwanemu przez wykwalifikowanego pracownika naprawdę sporą szansę na osiągnięcie sukcesu, jakim zdecydowanie jest przeniesienie jednego obiekty z miejsca na miejsce. Nawet jeśli chodzi o obiekty kruche i delikatne, których przenoszenie przez żurawie mogło być uznane za proces niewykonalny z powodu braku kontroli nad naciskiem na przedmiot, czy też siłą, z jaką zostanie on postawiony na nowym miejscu, manipulatory przemysłowe radzą sobie naprawdę świetnie, gwarantując, że transport bliski z udziałem pracownika odbywa się sprawnie, bezpiecznie i z gwarancją, że nic nie ulegnie podczas niego zniszczeniu. Żurawie nigdy nie miały tyle możliwości, co manipulatory przemysłowe, które sprawdzają się w każdej sytuacji i, co równie ważne, poprawiają komfort pracy wszystkich pracowników, gdyż zostały zaprojektowane tak, aby ich kształt odpowiadał ergonomii ludzkiego ciała i pozwalał na naprawdę sporą ulgę dla pracownika hali fabrycznej. Korzystając z manipulatora przemysłowego, praca jest prostsza niż w przypadku, gdy stosowane są żurawie i można mieć pewność, że pracownicy nie nabawią się od nich żadnych problemów z kręgosłupem. To właśnie ze względu na te cechy żurawie są zastępowane manipulatorami przemysłowymi w bardzo szybkim tempie.

Ważne jest to, że manipulatory przemysłowe, czyli innowacyjne żurawie elektryczne, pracujące inteligentnie, mogą być zastosowane także w miejscach, gdzie jest mało przestrzeni na tego typu konstrukcje. Umożliwia to oczywiście nowoczesna technologia związana z tym, że cała pneumatyka urządzenia została swoiście skompaktowana i dostosowana do pracy nawet w ciasnych pomieszczeniach. Przenoszenie ciężkich rzeczy z użyciem obiektów takich, jak żurawie przechodzi już więc do lamusa i nie jest nawet warte wspomnienia. Dlatego też warto zastąpić żurawie nowoczesnymi manipulatorami przemysłowymi, które sprawią, że transport ręczny stanie się dla pracowników naszej firmy i prosty, i przyjemny, a przede wszystkim – co z perspektywy zarządzających fabryką jest najistotniejsze, bardzo efektywny. Usprawnienie pracy będzie bowiem o wiele większe niż w przypadku, gdy używane są żurawie i inne tego typu starszej klasy automatyka przemysłowa. Zastąpienie jej tymi nowoczesnymi urządzeniami, jakimi są innowacyjne żurawie, czyli manipulatory przemysłowe, które powstały przy wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych odkryć nauki i techniki a także automatyki na całym świecie. Nie są to już tak proste i nieskomplikowane urządzenia, jak żurawie, czy też wciągarki. Zastosowana w nich elektroniczna aparatura pozwala się dostosować do każdego rodzaju procesu produkcyjnego, co bezwarunkowo niemal gwarantuje sprawne podjęcie się takiej pracy w każdych warunkach. Zaletą odróżniającą manipulatory przemysłowe od tego, co reprezentują sobą żurawie jest również system szkoleń dla pracowników, który gwarantowany jest przez firmę montującą to, co zastępuje z powodzeniem żurawie w pracy na hali fabrycznej. Każdy pracownik zanim zamieni żurawie na manipulatory przemysłowe musi bowiem przejść naprawdę kompleksowe szkolenie, aby mógł w pełni zająć się pracą i wiedział w jaki sposób technologia manipulatorów przemysłowych w transporcie bliskim różni się na plus od tej, którą prezentowały klasyczne żurawie elektryczne. Wszyscy pracownicy, którzy zamienią żurawie na manipulatory będą mogli mieć pewność, że ich praca znacznie się poprawi – będzie przebiegać szybciej i wygodniej dla nich samych, co jest naprawdę dużą zaletą dla każdego, kto wie, jak wygląda praca na hali fabrycznej. Skąd dzisiaj sprowadzać manipulatory? Okazuje się, że nie trzeba szukać daleko, ponieważ kilka firm w Polsce zajmuje się tego typu branżą. Pod adresem http://www.dalmec.pl/pl/zakupy,220.htmlhttp://www.dalmec.pl/pl/zakupy,220.html  w razie takiej potrzeby można znaleźć odpowiednie informacje.

Chcąc usprawnić pracę na hali fabrycznej właściciele fabryk produkujących różne rzeczy związane z przemysłem ciężkim i lekkim powinni zamienić stare już żurawie na nowoczesny i w pełni zautomatyzowany i inteligentny sprzęt, jakim są manipulatory przemysłowe. Dzięki nim transport bliski wykonywany przez pracownika każdego dnia stanie się zadaniem prostym do wykonania i przyjemnym, a pracodawca będzie miał pewność, że bezpieczeństwo, komfort pracy oraz płynność obiegu produktów po hali fabrycznej będzie o wiele bardziej wydajna niż w przypadku, gdy stosowane tam były żurawie elektryczne. Manipulatory przemysłowe zmieniają świat automatyki przemysłowej i sprawiają, że żurawie zdecydowanie odchodzą do lamusa, ustępując miejsca o wiele lepszej, ciekawszej i bardziej efektywnej w pracy w każdych warunkach innowacyjnej technologii przyszłości. Warto już dziś zamontować ją w swoich halach fabrycznych. To się po prostu opłaci i każdej fabryce przyniesie naprawdę wymierne zyski finansowe oraz wizerunkowe.

Comments are closed.